Zvyky a tradice Kazachstánu

19.12.2019

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Zeměpisné území Kazachstán není pro většinu populace tak známé. Někteří si dokonce po vyslovení názvu státu představují boje a silné střílení. Jedná se však o běžnou zemi jako je kterákoli jiná, má vlastní historii, kulturu, obyvatele, ale také zvyky, přednosti a tradice.

Celá tato země se rozkládá částečně na území Evropy, avšak ze zbylé části na území střední Asie. Kazachstán úzce sousedí s Ruskem, takže si někteří dokonce myslí, že je jeho součástí.

kazachstán

Jedná se také o zemi, která úžasné kulturní památky, z nichž je 5 dokonce zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jestliže se Kazachstán chytáte navštívit, měli byste se připravit na pár maličkostí. První z nich je skutečnosti, že se stát nachází uprostřed tří časových zón - východ má + 4 hodiny, centrum + 5 hodin a západní část má + 6 hodin.

Druhou skutečností je zase fakt, že se stát skládá z mnoha národností, takže se můžete domluvit mnoha jazyky.

Tradice a zvyky v Kazachstánu

  • Sport - mezi klasickou tradici Kazachstánu patří Olympijské hry. Jedná se především o box, cyklistiku nebo lední hokej. Kazachstán má ve všech těchto sportech kvalifikované reprezentanty, kteří zemi rozhodně nedělají ostudu.
  • Různorodost náboženství - Kazachstán se stal v roce 1991 samostatným, od té doby mají všichni možnost vyznávat vlastní náboženství. Je však nezbytným zvykem, aby všichni respektovali názory na víru toho druhého, jinak by společnost nemohla fungovat.
  • Vlídnost - obyvatelé Kazachstánu jsou velice příjemní, což je pro obyvatele z jiného státu velice netradiční. Zvykem místních obyvatel je, že každého uvítají a zajímají se, nejsou lhostejní k problémům ostatních.
  • Fotbal - místní obyvatelé velice uctívají fotbal, při každém utkání přímo na hřišti porazí nějaké zvíře za účelem úspěchu.

kazachstán fotbal

  • Podnebí - počasí jako takové přímo nesouvisí s žádnou tradicí, spíše se jedná o chování obyvatel v tomto počasí. Převážná část roku je země slunečná. Ve vysokých teplotách zvládají běžně fungovat, stejně tak je nepřekvapí prudké ochlazení.
  • Uctivost k České republice - místní obyvatelé mají Českou republiku jako oblíbenou zemi. Nejen, že na naše území jezdí studovat, uchází se zde také o práci. Dalším důvodem, proč mají obyvatelé rádi Českou republiku je láska k pivu. České pivo najdete i v Kazachstánu.
  • Úcta k prezidentovi - v České republice se moc s láskou nebo respektem k vládě a prezidentovi nesetkáte. Zatímco v Kazachstánu byl pouze jediný prezident, který byl u moci od roku 1991 do března 2019, kdy samostatně odstoupil. U lidí si získal respekt za vše, co vytvořil, i když mu jeho moc trošku přerostla přes hlavu.
  • Pracovitost - místní obyvatelé jsou velice pracovití a můžete se na ně spolehnout. Mají ve zvyku práci dotáhnout do konce, proto je o pracovníky z této země veliký zájem i na území České republiky.

Máte zájem o pracovníky z Kazachstánu?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.