Předání bytu: několik užitečných rad

13.10.2018

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Obsah článku

Už jste poznali veškeré krásy České republiky? Potom je tedy čas říct sbohem nejen této nádherné zemi, ale také bytu, kterému jste alespoň na krátký čas mohli říkat domov. Pro mnohé to může být také poněkud emocionální moment, ale určitě nezapomínejte i na praktické aspekty, které vyplývají z vaší nájemní smlouvy.

Ušetříte si tak spoustu nepříjemností. Pokud vracíte byt, ujistěte se, že veškeré vybavení, nábytek a jiné věci jsou ve stejném stavu, v jakém jste je převzali. Nezapomeňte celý byt také pečlivě uklidit a vrátit všechny klíče či jejich případné kopie.

V případě, že došlo k poškození nějakého vybavení nebo je zde jiný problém, v každém případě o tom informujte nájemce a buďte připraveni uhradit náklady na opravu. Nájemce má také právo ponechat si část vratné kauce, kterou jste u něj složili, na úhradu těchto nákladů.

Na druhou stranu vy máte právo požadovat proplacení účtů, které jste zaplatili za opravu či vylepšení vybavení bytu. V každém případě nenechávejte v bytě žádné vaše věci, byť byste si mysleli, že se mohou majiteli či novému nájemci hodit.

Pokud chcete v bytě něco zanechat, vždy požádejte pronajímatelem o svolení. A konečně, buďte připraveni na případnou diskuzi s pronajímatelem. Pokud tedy víte, že nerozumí anglicky, požádejte přítele, aby vás doprovodil nebo si rovnou obstarejte tlumočníka.

Nejdůležitější je při předávce bytu vzájemné pochopení a porozumění. Jen tak vše může proběhnout bez problému a vy i pronajímatel se budete rozcházet v dobrém. Pronajímatelé se vás většinou nesnaží obrat – jen chtějí mít svůj byt v dobrém stavu a připravená pro dalšího nájemníka.

Kontaktujte nás

Řešíte podobný problém a potřebujete poradit? Ozvěte se nám.

kontakt