Jak získat zaměstnance na sezonní práce

16.07.2019

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Velký počet nových objednávek a rostoucí objem zakázek. To je pro podnik vždy výborná zpráva. Ale jen do chvíle, kdy je schopen personálně zajistit splnění dodacích lhůt. Nábor zaměstnanců je v současné době problematický z důvodu nízké nezaměstnanosti. Pomůže sezónní zaměstnávání cizinců.

Jak řešit nedostatek pracovních sil

Daří se vám stále rozšiřovat výrobu nebo získávat nové zakázky, ale začínají se objevovat problémy s personálním zajištěním. Je třeba uskutečnit nový nábor zaměstnanců. Bohužel můžete narazit na stejný problém, jako narazila řada podniků před vámi.

sezonní pracovníci

Vhodných kandidátů na českém pracovních trhu je minimum. Na vaši inzerci nikdo nezareaguje a vám hrozí, že nesplníte podmínky smlouvy uzavřené s vašimi odběrateli. V takovém případě se nabízí využití zaměstnanců z jiných zemí. Především mimo země EU je velká šance sehnat pracovníky s odpovídají kvalifikací.

Zaměstnávání cizinců

Abyste mohli zaměstnat cizince, musíte nejprve prokázat, že nebylo možné obsadit pracovní místo českým občanem. Je třeba mít zveřejněnou inzerci na úřadu práce alespoň 30 dní. Pokud po tuto dobu neseženete vhodného kandidáta z tuzemska je možné pracovní pozici inzerovat v zahraničí.

Jakmile najdete kandidáta v zahraničí, je třeba s ním uzavřít pracovní smlouvu. Obvykle se přistupuje k zaslání pracovní smlouvy emailem.

S uzavřenou pracovní smlouvou jde váš nový pracovník na českou ambasádu. Po vyplnění žádosti a předložení dokladů rozhodne ambasáda o udělení nebo zamítnutí zaměstnanecké karty. Na vyřízení žádosti má ambasáda 60 dní.

Jakmile je žádost pozitivně vyřízena, získává nový zaměstnanec 3 měsíce čas na to, aby si převzal zaměstnaneckou kartu a přestěhoval se do ČR. Kartu si přebírá na cizineckém oddělení ministerstva vnitra, je vystavena na pracovní pozici a konkrétní firmu.

ukrajinští pracovníci na sezónu

Po příjezdu se pracovník musí přihlásit na cizinecké policii. Zaměstnanecká karta je pracovní vízum a nezáleží na typu pozice ani výše mzdy. Může být vydána od patnáctihodinového pracovního úvazku týdně.

Práce a pobyt v ČR se zaměstnaneckou kartou

Zaměstnaneckou kartu může pracovník získat nejdéle na dva roky. Záleží na délce smlouvy se zaměstnavatelem. Pokud je pracovní smlouva na dobu určitou, kratší než dva roky, bude zaměstnanecká karta vydána v souladu s daty trvání pracovního poměru. Je možné požádat o prodloužení zaměstnanecké karty.

Pokud zaměstnáváte pracovníky z Ukrajiny na sezónní práce, je možné využít i agenturního zaměstnávání. Pracovní povolení pro Ukrajince si poté zajišťuje např. naše agentura IRS Czech.

Snadné získání nových pracovníků

U pracovních smluv pro sezonní zaměstnávání se jedná o poměrně složitý proces a je náročné jej podstupovat pro každého pracovníka jednotlivě. Proto je efektivnější svěřit nábor pracovníků agenturám, které se specializují přímo na realizaci náboru pracovníků v zahraničí.

Agentury mají v místě několik poboček a součástí jejich služeb je i vyřízení všech potřebných povolení a administrativních záležitostí.

Krátkodobé vízum neumožňuje pracovat, proto je vždy nutné vyřízení zaměstnanecké karty. Nemusíte se bát složitého administrativního procesu. Profesionální partner s mnohaletou zkušeností v oboru vám pomůže s vyřízením. Již brzy přivítáte nové zaměstnance!

Máte zájem o nové pracovníky ze zahraničí?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.