Jak probíhá nábor pracovníků pro práci v ČR?

30.07.2019

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Český pracovní trh se v současné době zmítá v krizi, která nemá za poslední roky obdoby, neboť je aktuálně k dispozici více pracovních míst než nezaměstnaných, což má za následek to, že se zaměstnavatelům jen stěží daří sehnat kompetentní zaměstnance.

Stále čím dál tím více společností se tedy začíná poohlížet po pracovnících ze zahraničí. Jak lze ale takovéto zahraniční pracovníky získat třeba i k vám do firmy, a to i v případě, pokud nemáte žádné konexe v cizině?  

Nejefektivnější a v konečném důsledku i nejlevnější řešení představuje využití služeb zprostředkovatele - agentury IRS Czech, jež se specializuje na získávání zaměstnanců ze zahraničí v rámci různých projektů.

nábor pracovníků v zahraničí

Pro vaši společnosti zajistí komplexní řešení náborových potřeb, zatímco vy se můžete naplno věnovat svému podnikání a nezaobírat se tak otázkou, jak vlastními silami sehnat zahraniční pracovníky. 

Jak takový nábor zahraničních zaměstnanců pro práci v ČR skrze agenturu probíhá? Pojďme se na to nyní podrobněji podívat na příkladu agentury IRS Czech. 

Firma i zaměstnanec ví, do čeho jdou 

Tato agentura funguje na bázi náborových center, která jsou rozmístěná na několika místech v Srbsku, Mongolsku, na Ukrajině či Filipínách (individuálně si je možné sjednat nábor pracovníků i z jiných zemí), kam jsou zváni potencionální zájemci o práci v České republice, což i pro zaběhlejší firmy představuje efektivní urychlení náborových potřeb, jelikož nemusí hledat kandidáty svépomocí.  

Stěžejním programem samotného recruitingu je pak náborová prezentace probíhající formou promítání, kde se potencionální zaměstnanec dozví veškeré potřebné informace o vaší firmě.

Krom toho je, pokud to proveditelnost umožňuje, součástí náboru i praktická ukázka práce, kterou by v případě přijetí u vás kandidát vykonával, jež vám dá jedinečnou možnost si přímo na místě otestovat jeho zručnost.  

Další z neodmyslitelných součástí recruitingu je osobní pohovor s uchazeči za přítomnosti tlumočníka, kde se jich můžete optat například na jejich očekávání a požadavky, případně předchozí pracovní zkušenosti.

Díky tomuto komplexnímu a léty prověřenému přijímacímu procesu tak firma i zaměstnanec ví, do čeho přesně jdou, a žádná ze stran tedy nemůže být později nemile překvapena nebo dokonce zklamána. 

Na jaké pozice se hodí zaměstnanci ze zmiňovaných zemí? 

Abychom vám celý přijímací proces ještě více usnadnili, tak vám nyní přinášíme seznam pracovních pozic, na nichž nacházejí zahraniční pracovníci nejčastěji své uplatnění. V závorce pak najdete zkratky států jejichž příslušníci se na danou pozici hodí vůbec ze všech nejvíce. 

 • Operátor výroby (UKR, FIL, MON, SRB) 
 • Skladník (UKR, FIL, SRB) 
 • Pracovník v automobilovém průmyslu (UKR, MON, SRB) 
 • Zaměstnanec v pohostinství (UKR, FIL, MON, SRB) 
 • Údržbář (UKR, SRB) 
 • Zdravotní personál (UKR, SRB) 
 • Řidič (UKR, FIL, SRB) 
 • Stavební dělník (FIL, MON) 
 • Elektrotechnik (FIL) 
 • Svářeč (FIL, MON) 
 • Operátor CNC strojů (FIL, MON) 
 • Švadlena (MON) 

Máte zájem o pracovníky ze zahraničí?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.