Jak na pronájem bytu

13.10.2018

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Hledání bytu může být skutečně náročné. Zvlášť když jste v cizí zemi a nemáte kam se obrátit pro pomoc či radu. Ale žádný strach – dáme vám pár tipů, jak se rychle zorientovat ve světě realit.

Místo

Lokalita je pravděpodobně to první, co byste měli zvážit. Možná byste rádi nějaký byt v docházkové vzdálenosti od vaší školy nebo práce, ale to nemusí být tak důležité. Mnohem podstatnější je, zda má daná lokalita dobré dopravní spojení autobusů či tramvají.

Zjistěte si také, zda jsou v okolí nějaké obchody, supermarkety a další občanské vybavení. Samozřejmě nezapomeňte ani na restaurace bary, kluby nebo kino – jednoduše místa, kde můžete potkat nové lidi a trochu se pobavit.

A nakonec je užitečné zjistit, zda je v okolí hlučno nebo hustá doprava, a také se zamyslet nad tím, jak se vám v byte bude bydlet v jiném ročním období. Některé nezateplené domy totiž mohou být pro vaši peněženku v zimních měsících hotovou katastrofou.

Spolubydlící

Chcete žít sami nebo jste schopni vzdát se části svého soukromí a sdílet byt se spolubydlícím? Obě varianty mají svá pro a proti. Faktem ale je, že pronajmout si byt sám může být docela drahá záležitost. Pokud tedy nejste milionář, bude spolubydlení rozumná volba.

Platby a zařízení

Informujte se, jakým způsobem probíhají platby za služby. Zkontrolujte také veškeré vybavení bytu, zda je funkční, a případné závady včas nahlaste. Nakonec se nezapomeňte zeptat na cokoliv, co vás zajímá – např. zda můžete mít v bytě zvíře, zda zde můžete kouřit, jak je to s internetem apod.

Buďte raději opatrnější. Je to lepší než být později nepříjemně překvapen. Ne všichni pronajímatelé jsou slušní a důvěryhodní.

Kontaktujte nás

Řešíte podobný problém a potřebujete poradit? Ozvěte se nám.

kontakt