Cestování po Česku

13.10.2018

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Každý turista má jiné požadavky a očekávání, ale snad všichni se shodnou na tom, že chtějí pohodlnou, rychlou a levnou dopravu. Česká republika nabízí několik možností a vy si můžete vybrat podle vašich osobních preferencí. Tak už neváhejte a vzhůru do Česka!

Letadlem

V České republice najdeme několik letišť, ale to největší, kam také létá většina mezinárodních letů, se nachází v Praze. Je však také vhodné informovat se o letech na blízká okolní letiště v Bratislavě a ve Vídni, odkud se do Česka dostanete také opravdu jednoduše. Z letiště vás pak obvykle do centra města dopraví autobusové linky.

Autem

Řízení v Česku je obvykle bezproblémové. Češi jsou dobří a zodpovědní řidiči, takže nemusíte mít obavy. Někdy ale můžete narazit na problémy s parkováním – zvlášť ve větších městech nechte auto raději na okraji.

Pokud chcete používat české dálnice, nezapomeňte si opatřit dálniční známku. A také mějte na paměti, že na rozdíl od mnoha jiných evropských zemích má Česká republika nulovou toleranci na přítomnost alkoholu u řidiče.

Vlakem

Česká železniční síť je skutečně rozsáhlá a vlakem se tak dá dostat téměř do každé vesničky. Pro dobrodruha tedy to pravé ořechové. Mezi velkými městy jezdí nové a modré vlaky, ale na venkově se připravte na staré a trošku ošuntělé vagóny.

Jízdenky snadno koupíte na internetu nebo téměř na každé vlakové stanici. Pokud chcete ušetřit, je výhodné cestovat ve skupině – dráhy nabízí zajímavé skupinové slevy.

Veřejná doprava ve městech

Velká města jsou obvykle vybavena autobusy nebo tramvajemi, které nabízí pohodlnou dopravu po celém městě. V Praze navíc najdete i metro. Ceny jsou velmi rozumné a proto neváhejte tuto možnost využít a šetřit si energii na mnoho krásných památek, které na vás v Česku čekají.

Kontaktujte nás

Řešíte podobný problém a potřebujete poradit? Ozvěte se nám.

kontakt