Zvyšujte kvalifikaci svých zahraničních pracovníků

14.12.2018

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Ač se zdá být situace na pracovním trhu více než přijatelná, jak o tom alespoň hovoří statistiky, existuje stále více zaměstnavatelů, kteří nemohou pokrýt svá volná místa kvalifikovanou pracovní silou.

Je tomu především tak zejména z toho důvodu, že díky zvyšující se mzdě, převládá ve stále větší části populace neochota obsazovat pracovní místa, která nejsou tolik atraktivní či je na nich nečeká například nějaké povýšení či pádný kariérní postup.

Tudíž se zaměstnavatelé stále více obracejí na možnost náboru zahraničních pracovníků a hledají v nich svou spásu. Volná pracovní místa se tak obsazují ať již kvalifikovanými či méně kvalifikovanými lidmi ze třetích zemí, kteří jsou za práci v našich podmínkách více než vděční.

zvyšování kvalifikace

Ovšem i v tomto případě není dobré usnout na vavřínech a nechat své zahraniční pracovní síly ve svém zaměstnání zakrnět. Ba naopak i tito lidé se chtějí rozvíjet a bohužel, ať si to připustíme či nikoliv, budou za jakékoliv školení, možnost složení řidičského oprávnění či alespoň kurz češtiny opravdu velmi rádi a dokonce budou mnohem více vděční za tuto možnost.

Nebojte se tak zvyšovat kvalifikaci svým zahraničním pracovníkům, jelikož se vám tato investice rozhodně vrátí zpět.

Kurz češtiny jsou v kurzu

Kurzy češtiny pro cizince jsou velmi dobrou volbou zejména pro ty zaměstnavatele, kteří potřebují, aby jejich zaměstnanci mohli rovněž i komunikovat se zákazníky. Zejména v obchodě či v jiných službách tuto možnost rozhodně jakožto zaměstnavatel oceníte.

Existuje totiž nepřeberné množství institucí, které podobné kurzy pro cizince nabízejí a to za velmi přijatelné ceny. Cizinec si tak rychleji osvojí náš jazyk, nebude se bát komunikovat a co více, bude za tuto možnost velmi vděčný.

Hledat si posléze práci u jiného zaměstnavatele poté, co se u vás v zaměstnání takzvaně zabydlí, bude jen velmi sporadicky. Kromě jiného dáte takovémuto člověku rovněž i jasně najevo, že si jeho práce ceníte a že ji dělá dobře. Vězte, že po absolvování kurzu češtiny ji bude odvádět ještě o poznání lépe.

Školení či řidičské oprávnění

Samozřejmě ze všeho nejvíce záleží na oboru činnosti, kterou jakožto zaměstnavatel provádíte. V rámci toho se budete rozhodovat, jak svým podřízeným co možná nejlépe vyhovět v jejich sebevzdělávání.

Pokud se ve vašem oboru mimo jiné zabýváte i jízdami autem, které jsou pro vás a vaše prodeje kupříkladu rovněž prioritní, zkuste nabídnout cizinci možnost udělat si řidičské oprávnění. Řidičský průkaz pro cizince bude mít rovněž obrovskou váhu a rozhodně se mu do budoucna neztratí.

To samé platí i o různých školeních, které je rovněž možné absolvovat v rámci zaměstnání a které rovněž velmi dobře vašeho zahraničního zaměstnance připraví na různé situace, které mohou v jeho profesi nastat.

Vězte, že pokud investujete peníze do kvalitních kurzů, školení či jiných aktivit, motivujete tím své zaměstnance a to nejen ty ze zahraniční k o poznání lepším a kvalitnějším výkonům.

Chybí vám kvalifikovaná pracovní síla?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás