Proč zaměstnávat pracovníky z Filipín?

09.01.2019

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Režim Filipíny, který je stejně tak, jako režim Ukrajina spuštěn vládou, má za úkol zprostředkovat zaměstnance ze třetích zemí firmám, které se potýkají s nedostatkem pracovních sil, které by mohli obsadit volná pracovní místa, která mnohdy ohrožují chod celé firmy. Valná většina zaměstnavatelů tuto díru na pracovním trhu řešila pracovníky z Ukrajiny.

Vyřízení jejich pracovního povolení ovšem trvá déle, než jsou zaměstnavatelé ochotni čekat, tudíž je pro ně schůdnější variantou zaměstnat pracovníky z Filipín, které dostanou za polovinu kratší dobu k dispozici, než je tomu u pracovníků z Ukrajiny.

režim Filipíny - pracovníci z filipín

Pracovníci z Ukrajiny si pečlivě vybírají, kde se nechají zaměstnat

Jelikož je expanze pracovníků pocházejících z Ukrajiny více než masová, oni sami si dnes již velmi pečlivě vybírají, kde se nechají zaměstnat a zda jim nabízené podmínky práce budou vyhovovat. Je jim totiž více než jasné, že při nedostatku pracovních sil, kterými náš trh disponuje, jsou zaměstnavatelé ochotni se o tyto pracovní síly takzvaně poprat.

Z tohoto důvodu není ničím ojedinělým, že po zdlouhavém procesu vyřízení pracovního povolení tedy vesměs zaměstnanecké karty či dokonce modré karty, zaměstnanec odmítne pracovní nabídku, kvůli které přijel a přímo v naší republice se poohlíží po jiné.

Bohužel se valná většina z nich z Ukrajiny do naší země také dostává na takzvané polské vízum, které je ovšem opravňuje pouze k pobytu zde, nikoliv k pracovněprávnímu vztahu. S tímto problémem bohužel tak celní správa bojuje, téměř každý den.

Rychlost vyřízení pracovního povolení a jazykové znalosti hrají Filipíncům do karet

Pracovníkům z Filipín kromě toho, že vyřízení jejich pracovního povolení trvá pouze 3 měsíce a zaměstnavatel může požádat až o 30 takovýchto pracovníků a to dokonce najednou, hraje do karet i jazyková vybavenost, se kterou do země přicházejí.

Jejich angličtina je mnohdy na tak dobré úrovni, že mnozí zaměstnavatelé ani nestojí o pracovníky z Ukrajiny, se kterými se jen stěží lze domluvit některým ze světových jazyků. Tato dovednost tak dělá z pracovníků z Filipín dokonalé pracovníky, kteří jsou nejen jazykově vybavení, nýbrž i velmi pracovití.

filipínští pracovníci v čr

Vaše podnikání již nemusí být v ohrožení

Dalo by se s nadsázkou říci, že režim Filipíny, zachránil hned několik firem od velké ztráty. Recept na to, jak si udržet své podnikání na úrovni byl tak nalezen právě zmíněným režimem Filipíny, který zaměstnavatelům nabídl pomocnou ruku.

Zaměstnavatelé se tak konečně mohou věnovat také něčemu jinému, než hledání kvalifikovaných pracovníků na pozice, o které tuzemští nezaměstnaní takzvaně nestojí. Díra na trhu tak může být vyplněna a problém s neobsazenými místy lze snadno vyřešit.

Máte zájem o nové pracovníky z Filipín?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás