Potřebujete rychle pracovníky do výroby?

12.09.2023

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Pokud se vám nedaří najít nové pracovníky, řešením může být zaměstnání cizích státních příslušníků. Firmy mají občas z tohoto kroku obavy kvůli přílišné byrokracii a zdlouhavosti.

Ve skutečnosti lze však tento proces realizovat rychle a bez větší zátěže pro firmu. Jak postupovat třeba v případě, že máte zájem o stále populárnější pracovníky z Filipín?

Proč zaměstnávat cizince? A proč právě Filipínce?

Pro zaměstnávání cizinců existuje jednoduchý důvod: na českém pracovním trhu zkrátka není často snadné nalézt dostatek pracovních sil, které firma potřebuje pro své fungování a další rozvoj.

Mezi země, odkud přichází lidé do Česka pracovat, patří typicky Slovensko nebo Ukrajina, v poslední době čím dál tím častěji ale také Srbsko, Mongolsko nebo Filipíny.

Právě zaměstnanci z Filipín jsou českými firmami v poslední době velmi žádaní. Není to příliš velké překvapení, Filipínci jsou žádaní po celém světe, neboť je charakterizuje pracovitost i spolehlivost či dobrá jazyková vybavenost.

Současně je pro Filipínce práce v zahraničí poměrně běžná, mimo Filipíny pracuje dokonce celých 10 % obyvatel. Výjezdy Filipínců za prací do zahraničí jsou navíc filipínskou stranou pečlivě monitorovány a kontrolovány, což přináší potřebnou jistotu i jejich budoucím zaměstnavatelům.

filipínští zaměstnanci v ČR

Česká republika vzhledem k zájmu o pracovníky z Filipín zavedla tzv. projekt Režim Filipíny, který definuje podmínky a procesy zaměstnávání Filipínců v České republice.

Filipínci v České republice

Celý proces zaměstnání občana Filipín v České republice zahrnuje řadu administrativních kroků, které mohou být i poměrně náročné. Vše probíhá jak na české, tak na filipínské straně. Občan Filipín musí doma kontaktovat úřad nazývaný jako POEA a předložit mu kromě pasu i lékařskou prohlídku, potvrzení o absolvování výjezdového semináře a také potvrzené dokumenty od svého budoucího zaměstnavatele.

Jde o pracovní smlouvu potvrzenou na zastupitelském úřadu Filipín v České republice a pracovní víza. Zaměstnavatel mu tedy musí vyřídit v Česku alespoň krátkodobé vízum.

Povinností zaměstnavatele je také nahlášení pracovního místa na Úřadu práce, předložení dokladů o bezdlužnosti na Finanční úřad a ČSSZ. Pokud by firma prováděla tento proces svépomocí, snadno by mohlo dojít k tomu, že jakákoliv drobná chyba povede k nevpuštění daného pracovníka do ČR, k neudělení víza apod. Kromě toho jde o proces, který je pro firmu zatěžující a odčerpává její lidské zdroje.

Z tohoto důvodu je mnohem výhodnější využívat služeb naší společnosti IRS Czech, která je schopná zajistit nábor pracovníků z Filipín podle požadavků firmy, a především pak rychle a správně vyřídit všechna potřebná povolení.

Firma díky tomu získá spolehlivé pracovníky, které potřebuje a dojde k tomu rychle a zcela legálně, bez rizika následné deportace pracovníků.

Máte zájem o pracovníky z Filipín?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.