Noví pracovníci z programu – režim Indie

31.10.2019

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Co na to úřad práce?

Česká republika se nyní může pyšnit rekordně nízkou nezaměstnaností. Ta je nejnižší od roku 1997. Toto prvenství na druhou stranu připravuje mnohá úskalí pro zaměstnavatele z širokého okruhu profesí.

Po velmi vydařeném a oblíbeném projektu zvaném Režim Ukrajina přichází na trh novinka v podobě náboru vysoce kvalifikovaných zaměstnanců z Indie. Česká republika disponuje v těchto měsících až kolem 300.000 volných míst, které je velmi těžké obsadit.

Nejsou ani výjimkou různé praktiky zaměstnavatelů, kdy si takzvaně “přetahují” pracovní síly. Z důvodu odmítání různých zakázek bylo nutné vyřešit tento problém zavedením Režimu Indie

Pracovníci z Indie jsou velice žádaní pro svou vytrvalost, loajálnost, požadovanou kvalifikaci a pozitivní přístup k plnění pracovních úkolů. Díky tomuto novému projektu je možnost získat plnohodnotnou pracovní sílu a potažmo pracovní povolení až na dva roky. To je velice vyhledávaným artiklem. 

pracovníci z Indie

Pracovní povolení 

Aby mohl nový zaměstnanec z Indie plně pracovat v naší zemi je nutné zajistit pracovní povolení. Modrá karta je povolení pro zaměstnance z třetích zemí, jedná se o dlouhodobý pracovní pobyt. Cizinci mohou díky tomu pobývat v České republice více než 90 dní.

Modrá karta je určena pro uchazeče o zaměstnání s vysokou odborností. Zaměstnanecká karta oproti tomu poslouží pouze k řadovému zaměstnání bez jakékoliv odbornosti. 

Modrá karta bude zaměstnanci vydaná na dobu dvou let, je zde i možnost prodloužení při vzájemné spokojenosti. Kartu je možné vyřídit již do dvou měsíců po podání žádosti. Podklady, které jsou nutné pro vydání povolení: 

  • Doklad o dosaženém vzdělání a kvalifikaci zaměstnance.
  • Výpis z rejstříku trestů.
  • Je nutné doložit dokumenty o ubytování v České republice.
  • Mzdový výměr a pracovní smlouva.

Nedostatek pracovních sil 

Kritický problém, který bohužel řeší každá druhá firma. Nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců je alarmující. Mnohdy je tento fakt způsobený netaktním chováním zaměstnavatele a zvyšujících se nároků na práci.

Zaměstnanci jsou nuceni ohlédnout se po jiném pracovním místě a tímto vzniká začarovaný kruh. Trpí hlavně stávající zaměstnanci, hlavně kvůli nuceným přesčasům. Často se měnící brigádníci, kterým trvá zaučení určitou dobu také prosperitě firmy nepřidá.

Zaměstnávání Indů je skvělou alternativou a možností, jak doplnit stavy na odborných pozicích. 

Hlavní výhodou zaměstnávání těchto uchazečů je prioritně vysoké pracovní nasazení, jež je dáno již z jejich naturelu. Pracovitý a odborně způsobilý pracovník je pro firmu přímo bohatstvím.

I díky tomu, že Indové jsou ve své domovině velice špatně placeni, zde jsou vděčni za pracovní příležitosti. Na oplátku vrací firmě jen to nejlepší ze svých zkušeností. Pokud vezmeme v potaz i možné úskalí v podobě jiných kulturních odlišností, může být každý zaměstnavatel “v klidu”.

Tito lidé jsou připraveni se naučit náš jazyk, přizpůsobit se našim zvyklostem a pracují na maximum. Režim Indie je tedy velkou spásou pro naše mnohdy krachující podniky. 

Máte zájem o pracovníky z Indie?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.