Nejžádanější pracovníci jsou z Filipín

16.06.2020

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Mezi nejžádanější zaměstnance na současném trhu práce patří pracovníci z Filipín. Jací vlastně jsou a kde mohou nalézt nejvhodnější uplatnění?

Jací jsou Filipínci

Filipíny jako stát jsou velmi multikulturní. Ve Filipíncích se mísí velmi specifická směs amerických a španělských vlivů. Řada z nich umí velmi dobře anglicky a vyznává křesťanství. Běžně se tu slaví i nám známé svátky jako Vánoce a Velikonoce.

Ačkoli se jedná o asijský národ, můžeme jej z těchto důvodu z velké části označit jako značně „prozápadní“. Řada Filipínců je velmi zcestovalá, což kulturní blízkost se západním světem ještě více zintenzivňuje. Velkou výhodou tak z pohledu našince jistě je malá kulturní bariéra a obdobný hodnotový žebříček.

zaměstnanci z filipín

Typickým rysem asijské povahy je uvolněnost a pocit, že není kam spěchat. Filipínci však nepřistupují ke svým povinnostem nikterak vágně. V povaze má tento národ zakořeněnou poctivost a serióznost.

Za pozitivní vlastnosti lze považovat také píli a pracovitost. Zejména mladí lidé jsou ochotní vycestovat, poznat cizí země a rozšiřovat si kvalifikaci. Jsou tedy motivovaní a současně flexibilní. Zároveň jsou Filipínci jako národ velmi přátelští a komunikativní.

Z pohledu zaměstnavatele je nutné si uvědomit především to, že Filipínci jen velmi sporadicky říkají ne. Jsou tak, s nadsázkou řečeno, mnohdy schopni odkývat téměř cokoli. A ačkoli tak někteří mají tendenci k fluktuaci, zaměstnavatelé se shodují, že se o výrazný problém nejedná.

Filipínci jako zaměstnanci v Evropě

Evropští zaměstnavatelé obecně potvrzují, že obyvatelé tohoto asijského státu se jako zaměstnanci osvědčili na různorodých postech.

Své uplatnění nacházejí zejména na technických a výrobních pozicích. Často obsazují posty jako operátor CNC strojů, operátor výroby, skladník s VZV, řidič kamionů, elektrotechnik, letecký mechanik, programátor, stavební dělník nebo svářeč.

pracovníci z filipín

Druhým sektorem, který pro své předpoklady Filipínci naplňují, je hlavně pohostinství a sociální služby. To je zpravidla doména Filipínek, které pracují jako chůvy, hospodyně nebo zaměstnankyně v hotelích.

Náboráři také využívají zaměstnance z Filipín pro práci v logistice. Tuto šanci již využila řada tuzemských velkoobchodních řetězců.

Program kvalifikovaný zaměstnanec

Realizovat nábor pracovníků z ciziny není zcela jednoduché. Pro zaměstnávání Filipínců proto vznikl speciální Program kvalifikovaný zaměstnanec, který si klade za cíl výběrové přijímání a vyřizování žádostí o zaměstnanecké karty pro zaměstnance z těchto států.

Konkrétně se tento program týká Ukrajiny, Mongolska, Srbska, Filipín, Indie, Běloruska, Moldavska, Černé hory a Kazachstánu. Funguje od září 2019 a navazuje na úspěšné projekty z minulosti, jako byl Režim ostatní státy, který se zaměřoval na státy Mongolsko a právě i Filipíny.

Máte zájem o pracovníky z Filipín?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.