Mongolští pracovníci v ČR

17.10.2018

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

V posledních dvou letech rapidně vzrostl počet migrantů z Mongolska téměř dvojnásobně. Tito lidé ve většině případů ze své země odcházejí proto, že chtějí v ČR najít takzvaně lepší místo pro život.

mongolská mentalitaMnoho z nich se tak u nás opravdu adaptuje velmi dobře a alespoň s částečnou znalostí jazyka, se mohou v ČR i natrvalo usadit.

Lákavá je zde pro ně nejen možnost levnějšího pobytu než například na Slovensku, ale také možnost lepších pracovních podmínek a jistota, že za svou odvedenou práci dostanou vždy zaplaceno.

V opačném případě se ovšem i tito lidé mohou s jazykovou bariérou stát terčem ilegálních firem, které na jejich ochotě pracovat budou pouze vydělávat. Bohužel vždy existuje i ta odvrácená strana mince, se kterou je třeba počítat.

Kde je o Mongolské pracovníky zájem?

Pokud pracovník z Mongolska bude mít to štěstí a narazí na agenturu, která se nebude snažit na jeho neznalosti vydělat, může se těšit na zaměstnání například na nějaké pozici v masokombinátů, jelikož je tyto firmy velmi potřebují z hlediska jejich zručnosti při opracovávání masa a také díky tomu, že jsou tito lidé od přírody zvyklí pracovat jako pastevci s nožem a dalším náčiním.

Své uplatnění v naší republice mohou ovšem najít i na pozici švadlen či v kožedělném průmyslu. Veškeré podobné firmy se o tyto pracovníky doslova a do písmene budou prát. A když bude mít pracovník z Mongolska štěstí, jeho sen o novém životě na půdě ČR se mu opravdu vyplní.

Mongolové se kvůli cestě do ČR zadlužují

pracovníci z mongolskaCesta do ČR pro obyvatele Mongolska není nikterak levnou záležitostí.

Jejich povinností je totiž si zařídit veškeré doklady a dokumenty, které je budou k pobytu na našem území opravňovat a dále se budou muset poprat i s celou řadou administrativních úkonů ze strany agentury, která se bude snažit jim zprostředkovat legální zaměstnání.

Řada Mongolců se tak nebojí ve své zemi zadlužit a mnohdy dokonce prodávají i své domy jen kvůli tomu, aby měli na cestu do Čech a mohli zde začít žít nový život.

Někteří z nich si na cestu půjčí u svých známých či jim cestu zaplatí rodina, valná většina z nich se ale zadluží natolik, že po příjezdu do naší republiky nemají vesměs ani kde bydlet. Tento smutný jev bohužel není zdaleka ničím ojedinělým.

Mentalita Mongolů je záviděníhodná

Mentalita lidí z Mongolska je naprosto odlišná, než ta naše. Tito lidé jsou velmi pohostinní a zvyklí pomáhat svému okolí. Nebojí se tak pomoci bližnímu svému ani tehdy, je-li hluboká noc či ví, že by je mohlo čekat nebezpečí.

Zejména z tohoto důvodu, jsou tito lidé v našich končinách velmi zranitelní. Jejich kočovný život je ale lecčemu naučil, tudíž si vždy dokážou poradit. Naprosto jinak rovněž vnímají i čas, jsou zvyklí chodit všude pozdě a důležité schůzky či pohovory si vesměs plánují na dny, které jsou pro ně dle kalendáře příznivé.

V práci jsou tito lidé velmi zodpovědní a své úkoly si vždy plní na jedničku, což se o našich pracovnících mnohdy říci opravdu nedá.

Máte zájem o pracovníky z Mongolska?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás