Karanténa a prodloužení pobytu pro cizince

05.04.2020

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Od půlnoci z neděle na pondělí 16. března byla na území České republiky zavedena karanténní opatření. Komplikovaná situace zaviněná rozšířením koronaviru COVID-19 se nás dotkla každého.

Ve velmi specifické a složité situaci se nacházejí obzvláště cizinci, kteří pracují u nás v České republice a zrovna v období karantény jim končí jejich povolení k dlouhodobému pobytu či jejich zaměstnanecká karta a potřebují jejich platnost prodloužit.

Nová opatření vlády

V rámci karanténních opatření a snaze co nejvíce zjednodušit nezbytné administrativní úkony, vláda vydala následující opatření

“povolení k zaměstnání podle zákona o zaměstnanosti a krátkodobého schengenského víza za účelem zaměstnání, které byly vydány přede dnem vyhlášení tohoto opatření a jejichž platnost uplyne maximálně 60 dnů ode dne skončení nouzového stavu, se prodlužuje tak, že skončí uplynutím doby 60 dnů ode dne skončení nouzového stavu;”

a to za podmínky, že cizinec bude mít v této době platný pracovně-právní vztah se zaměstnavatelem v České republice.

karanténa cizinci v čr

Předpokládejme tedy, že cizinec získal své povolení v době před 16. březnem a jeho platnost mu vyprší v dubnu a že nouzový stav potrvá až do konce května. V tomto teoretickém případě se platnost daného pracovního povolení prodlužuje do konce července (2 měsíce poté, co skončí nouzový stav).

Poté je třeba žádat o prodloužení tradiční cestou. V případě, že pracovní povolení uplyne na začátku srpna – tedy více než 60 dní po teoretickém skončení nouzového stavu – bude cizinec žádat o prodloužení povolení k zaměstnání či o prodloužení víza tradiční cestou. 

Situace se zdá komplikovaná, ale opatření jsou vyhlašována s ohledem k co největšímu usnadnění administrativní zátěže. Všechna opatření najdete sepsaná na webových stránkách vlády. 

Samozřejmě pochybnosti a nejistota jsou více než pochopitelné a to především, když se člověk nachází v cizí zemi, častokrát v prostředí, kterému ještě ne zcela porozuměl. Pro klid a ujištění se, že všechno je v pořádku, je nejlepší obrátit se na naši agenturu IRS Czech. 

prodloužení pracovního povolení pro cizince v karanténě

Agentura IRS Czech

Agentura IRS Czech se specializuje na zařizování povolení k dlouhodobému pobytu pro cizince a jeho prodlužování. Poskytne pomoc zaměstnavatelům a potenciálním zaměstnancům při navazování spojení a vyřizování povolení pro obě dvě strany.

Máme zautomatizované všechny procesy a vědí, jak povolení zařídit co nejefektivnějším způsobem. A co je nejdůležitější, máme potřebné kapacity.

Právě dnes, kdy je situace komplikovaná a nepřehledná, úřady nejsou vždy otevřené a úředníci jsou zavalení prací, kterou častokrát musí dodělávat doma, je vhodné zvážit, zda nenechat právě agenturu, aby potřebné dokumenty prošla a zařídila vše potřebné.

Znamená to vystavení se nižšímu riziku jak pro vás a vaši rodinu. Vyhnete se chybám, které mohou znamenat několikanásobnou cestu na úřad a v neposlední řadě je to i ohleduplné řešení vůči úředníkům.

Máte zájem o prodloužení povolení k dlouhodobému pobytu?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.