Jak vyřídit zdravotní pojištění pro pracovníky z EU

30.10.2019

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Plánujete do své firmy přizvat zahraniční pracovníky, kteří by obsadili volné pozice na různých postech ve vaší společnosti? Lámete si hlavu s tím, kde seženete pracovní sílu pro váš nový projekt či jak zaplníte pracovní místa, která nejsou pro nezaměstnané až tak lukrativní?

V tom případě si jistě již nyní pohráváte s myšlenkou, že do svého pracovního týmu přizvete zahraniční pracovníky a těmi budou především lidé žijící v nehostinné Ukrajině, kteří prahnou po pracovních příležitostech všeho druhu, nemám-li pravdu?

Pokud tedy právě vy patříte mezi celou řadu zaměstnavatelů, jejichž pracovní posty zejí prázdnotou především proto, že lidé na daných místech pracovat nechtějí a uvažujete o této personální obměně, jistě vás bude zajímat i proces, který s najímáním těchto zahraničních sil souvisí a co je nejdůležitější, jak v tomto případě zřídíte samotné zdravotní pojištění pro cizince, které při pobytu těchto lidí na našem území hraje prioritní roli.

Pojďme si tedy v krátkosti zdravotní pojištění pro osoby, které nežijí na našem území představit.

Zdravotní pojištění je bez diskuze tím nejdůležitějším

zdravotní pojištění pro cizincePokud se obrátíte na některou z personálních agentur, která se zabývá kompletní přípravou pracovních sil ze zahraničí, můžete si být jisti, že za vašeho nového zaměstnance vyřídí vše potřebné, a to včetně víza, pracovního povolení či již zmíněného zdravotního pojištění.

Komplexní zdravotní pojištění cizinců, zajišťuje hned celá řada pojišťoven. Je tedy především na samotném cizinci, pro jakou pojišťovnu se rozhodne a která mu po celou dobu jeho pobytu poskytne maximální péči o jeho zdraví.

Součástí těchto komplexních pojištění je rovněž i nepřetržitá asistenční služba, která bude všem zaměstnancům k dispozici 7 dní v týdnu a to po 24 hodin denně. Samozřejmě bude konverzace s pacientem vždy probíhat buď v angličtině, ruštině nebo jiném jemu blízkém jazyce.

Ochrana zdraví je v tomto případě tím nejdůležitějším. Zaměstnavatel chrání jak sebe před nepříjemnými situacemi, tak i své podřízené, kteří pro něj dočasně vykonávají práci.

pojištění cizinců z euJak se pojištění sjednává?

Zdravotní pojištění lze sjednat velmi rychle. Jak již bylo řečeno, pokud si zaměstnance necháte do své firmy přivést pomocí pracovní agentury, pojištění na základě projednání s daným cizincem vyřídí.

V opačném případě je ovšem i tak sjednání velmi prosté a jeho zřízení trvá pouhých pár minut. Platí rovněž na celém území Schengenského prostoru a je možné ho uplatnit jak při pracovním pobytu na našem území, tak i při turistickém či studijním.

Zdravotní pojištění cizinců z EU, je tak nutností. Ať tak či onak, jeho nutnost je třeba neopomíjet. Pokud se totiž stane vašemu zaměstnanci úraz a on nebude pojištění, může se připravit na opravdu astronomické výdaje, které budou s jeho léčbou spojené.

Výhody zdravotního pojištění cizinců

Všichni ti, kteří chtějí na území ČR ať již z jakéhokoliv důvodu pobývat déle jak 90 dní, musí mít sjednané zdravotní pojištění, které je v případě nemilé události ochrání a poskytne základní lékařskou péči, která bude hrazená.

Cena zdravotního pojištění cizinců je u každé pojišťovny jiná. Je jasné, že každý bude volit tu nejlevnější možnou variantu. Ovšem je dobré také myslet na to, co dané služby budou ve finále zahrnovat a na co všechno bude mít pojištěnec právo v případě úrazu či jiné nehody.

Vesměs ovšem zdravotní pojištění zahrnuje ambulantní péči, ústavní péči, záchrannou službu či veškerou péči, která souvisí s těhotenstvím.

Chcete ušetřit svůj čas s vyřizováním a sbíráním informací? Kontaktujte nás, vše za vás vyřídíme.

Máte zájem o vyřízení zdravotního pojištění pro cizince?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.