Hospodyně z Filipín, jaké jsou a proč jim dát šanci?

23.07.2020

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Hospodyně představuje pro řadu domácností již samozřejmost. Jaké jsou výhody profesionální péče o domácnost?

Proč se vyplatí mít hospodyni

Služby hospodyně jsou cenově dostupné. To je bezesporu hlavním faktorem, který přispěl k jejich rozšíření. Nechat někoho jiného, aby se postaral o domácnost, už dávno není nedostupným luxusem a známkou nadstandardní životní úrovně.

Šikovná hospodyně zvládne vše: Od běžného pravidelného úklidu spočívajícího v luxování a mytí nádobí přes mytí oken až po obstarání domácích mazlíčků a pomoc s péčí o děti či starší členy rodiny. Rozsah úklidu a vymezení úkolů je vždy na individuální domluvě.

chůvy z filipín

Hospodyni využívají velmi často ti, kteří mají velký dům, příliš náročné zaměstnání, a tedy nedostatek času na pravidelnou údržbu domácnosti, případně je jednoduše úklid nebaví.

Rozhodně není na místě trpět předsudky: Úklid nemusíte za každou cenu zvládat sami, ačkoli se cítíte přetížení. Není ani nutné strpět činnosti, které nás netěší, ale jsou nutné.

Profesionální hospodyně zcela jednoznačně šetří námahu i čas, který následně můžete věnovat jiným činnostem, které mají pro vás prioritu: Trávení času s dětmi a dalšími blízkými nebo realizování vlastních zálib.

Hospodyně ze zahraničí

Zejména hledáte-li výpomoc k dětem, představuje výpomoc do domácnosti vhodné řešení a stává se i chůvou. Děti si tak mohou zvyknout na jednu konkrétní osobu a netrpí neustálým střídáním různých lidí ve své blízkosti. Rodičům odpadá složitá koordinace hlídání nebo shánění zodpovědné osoby k dětem v případě nenadálé události.

V případě, že se navíc uchýlíte k hospodyni ze zahraničí, mohou se děti zcela přirozeně seznámit se základy cizího jazyka i odlišnou kulturou. Míru projevů například náboženských zvyklostí si koriguje sám klient. Pokud si je nepřeje, hospodyně to musí respektovat.

hospodyně z filipín

Zahraniční hospodyně sice standardně mluví brilantně anglicky, řada z nich však nemluví česky a ani nerozumí, což mnozí považují za výhodu: Hospodyně se zkrátka nedoslechne nic, co by jí mělo zůstat utajeno.

Filipínky jako hospodyně i chůvy

V tomto směru vynikají zejména filipínské chůvy. České děti hlídají v současné době už stovky žen z tohoto asijského státu. Tuzemské rodiny se shodují v absolutně pozitivních zkušenostech s těmito pomocnicemi. Filipínské ženy jsou velmi klidné a spolehlivé. Zároveň působí mírně a umí být vděčné.

Současně se chovají diskrétně a nenarušují soukromí domácnosti. Není tak potřeba mít obavu z toho, že se ve vašem domově objeví cizí člověk. V rolích hospodyní Filipínky projevují svůj výrazný smysl pro pořádek.

Časově jsou tyto pracovnice zcela flexibilní a schopné plně vyhovět požadavkům klienta. A to bez ohledu na to, zda si přeje jen příležitostné docházení nebo naopak trvá na tom, aby hospodyně přímo v domácnosti bydlela. Své představy je dobré si ujasnit na počátku.

Stále je však nutné počítat s tím, že ani navzdory jasně formulovaným požadavkům nemusejí být počátky úplně jednoduché. Zejména v případě chůvy je zcela nezbytné, aby dotyčná do rodiny zapadla i jako osobnost.

Máte zájem o hospodyni z Filipín?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.