Dentální péče pro cizince v ČR

13.10.2018

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Základní podmínka pro každého cizince pobývajícího na území České republiky je mít zařízené zdravotní pojištění, které si lze vyřídit na pobočce konkrétní zdravotní pojišťovny nebo v dnešní době samozřejmě i on-line. Konkrétně dentální péči také pojištění zahrnuje, avšak každá zdravotní pojišťovna má své podmínky… dentální péče pro cizincePro cizího příslušníka je proto ideální si na www stránkách, určených přímo k informacím pro cizince té či oné zdravotní pojišťovny, vyplnit kalkulačku zdravotního pojištění, která po zadání parametrů (věk, pohlaví, počet dní apod.) porovná nabídky jednotlivých pojišťoven s tímto zaměřením.

V ČR se zdravotnímu pojištění cizinců věnují celkem 4 pojišťovny – Ergo, VZP a.s., Slavia a Uniqua. Nutno podotknout, že každá z vyjmenovaných má na výběr ze základní varianty zdravotního pojištění nebo komplexní varianty pojištění.

Nutná a neodkladná zdravotní péče (neboli základní) zahrnuje především akutní případy ošetření. Disponuje menšími limity a většinou se uzavírá na krátkodobý pobyt (tedy méně než 90 dní).

Povinností lékařských zařízení je, tuto péči poskytnout kdykoliv. Komplexní zdravotní pojištění zahrnuje jak základní péči, tak navíc preventivní prohlídky. Toto pojištění je nutné sjednat při dlouhodobém pobytu a pro získání víza.

Od základního se liší tedy jak rozšířenější péčí, tak vyššími limity k čerpání. Porovnejme si tedy ve zkratce aktuální nabídku dentální péče u výše zmíněných pojišťoven pro přehled:

Pojišťovna Ergo

Nabízí základní pojištění, které zahrnuje akutní bolest, a to do maximální částky 6 000 Kč za pojistné období nebo program tzv. Welcome plus, kam se navíc řadí i případy vzniklé úrazem a jednou ročně preventivní prohlídka u stomatologa. Další informace na stránce - www.ergo.cz

Pojišťovna VZP a.s.

Základní pojištění zahrnuje především výplně zubu, extrakce zubu či náhlou bolest v akutních případech nebo si lze zvolit pojištění tzv. Plus, kde se většinou hradí služby takové, které se normálně hradí i českým příslušníkům. Maximální výše limitu u této pojišťovny činí 5 000 Kč za pojistné období. Další informace k pojištění najdete na stránkách - www.vzp.cz

Pojišťovna Slavia

U této pojišťovny je především rozdíl v limitu čerpání. Zatímco základní pojištění nabízí 3 000 Kč, pojištění Premium má limit o 2 000 Kč vyšší. Další informace najdete přímo na jejich stránkách - www.slavia-pojistovna.cz

Pojišťovna Uniqua

Poslední pojišťovna poskytující pojištění pro cizince a s ním příbuznou dentální péči se nijak zvláště neliší od předchozích. Rozdíl mezi programy lze ve zkratce říci tak, že u základního se neproplácí preventivní prohlídky. Další informace najdete na www.uniqua.cz zubař cizinci v črPři sjednání pojištění je třeba si jednotlivé podmínky zjistit, jelikož se mohou různě upravovat či měnit. Každá pojišťovna nabízí seznam zařízení, se kterými spolupracuje. Lze ho získat na pobočce, www stránkách nebo si zavolat na asistenční službu.

U nesmluvních zařízení si pacient hradí ošetření sám a poté odevzdává na pojišťovnu účtenky od zubaře spolu s formulářem. Zde ale riskuje neproplacení částky, jelikož se při posuzování přihlíží k nutnosti poskytnutí konkrétní služby nemocnému a např. vzdálenosti smluvního zařízení od nesmluvního.

Stejně jako čeští příslušníci i cizinci musejí předložit kartičku pojištění před ošetřením a mají svobodnou volbu výběru své pojišťovny. I v případě sjednávání vhodného zdravotního pojištění pro cizince můžete využít našich služeb.

Máme rozsáhlé zkušenosti s jejich vyřizováním a celý proces dokážeme výrazně zefektivnit.

Máte zájem o vyřízení zdravotního pojištění pro cizince?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.