Co přináší zdravotní pojištění v ČR cizincům?

19.12.2018

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Stále více zaměstnavatelů má problémy s tím, že nemůže obsadit některé pracovní pozice ve svém podniku kvalitními pracovníky z tuzemska. Ač nezaměstnanost klesá a ekonomika se těší z pracujících osob, je stále více pracovních míst, která zejí prázdnotou a důvod je často velmi prostý.

Lidem se tato práce nelíbí buď z důvodu toho, že je málo ohodnocená, není zde vidina kariérního postupu či povýšení anebo jim nevyhovuje pracovní doba, která je pro ně neúnosná. A to je pouze strohý výčet důvodů, proč lidé nemají zájem obsazovat některá z volných pracovních míst a raději se spokojí s podporou státu.

Pokud tedy patříte mezi zaměstnavatele, který bude muset problém s neobsazenými místy vyřešit tak, že je obsadí pracovníky ze třetích zemí, zejména pak z Ukrajiny či Mongolska, bude vás jistě zajímat, co takovéto zaměstnání bude obnášet.

Vězte, že kromě pracovní smlouvy a zaměstnanecké karty vás bude muset zajímat i zdravotní pojištění daného cizince. Pokud budete pracovní sílu z ciziny shánět za pomoci pracovní agentury, kromě vyřízení povolení a dalších administrativních úkonů, za vás vyřídí i zdravotní pojištění.

Zdravotní pojištění cizinců hraje obrovskou roli

Pokud budeme hovořit o zdravotním pojištění cizinců, jedná se bezesporu o velmi důležitou součást, bez které by žádný cizinec neměl na našem území vůbec pobývat. Nejen z hlediska ochrany zdraví občanů ČR, ale také z hlediska ochrany svého zdraví.

Případů, kdy se totiž cizinec zranil například na stavbě v ČR je bohužel více než dosti a v případě, kdy cizinec není pojištěný, bude hrozit pokuta nejen jemu, ale i vám jakožto zaměstnavateli. Předejděte tak těmto problémům včas.

zdravotní pojištění cizinců

Komplexní zdravotní pojištění pro cizince

Takzvané komplexní zdravotní pojištění poskytuje každá zdravotní pojišťovna všem cizincům. Nedílnou součástí tohoto komplexního pojištění je rovněž také nepřetržitá asistenční služba, která je vždy všem zaměstnancům k dispozici po sedm dní v týdnu a to 24 hodin denně.

Rozhodně bude veškerá konverzace s pacientem pokaždé probíhat například v angličtině, ruštině anebo úplně jiném jemu velmi blízkém jazyce. Ochrana zdraví cizince je tak v tomto případě tím úplně nejdůležitějším.

Zaměstnavatel navíc chrání nejen sebe před nepříjemnými problémy, ale i své podřízené, kteří pro něj momentálně pracují.  

Jak se dá pojištění sjednat?

Zdravotní pojištění pro cizince se sjednává velmi snadno a to na každé zdravotní pojišťovně. Záleží pouze na cizinci, jakou zdravotní pojišťovnu si vybere. Samozřejmě v tomto případě bude hrát hlavní roli cena daného pojištění.

Cizinec si může vybírat z různých druhů pojištění, přičemž každé z nich pokrývá něco jiného. Vesměs ovšem každé zdravotní pojištění pokrývá akutní ambulantní péči, odvoz sanitkou či také veškerou péči, která souvisí s těhotenstvím.

Kontaktujte nás

Řešíte podobný problém a potřebujete poradit? Ozvěte se nám.

kontakt