Cizincem v České republice

13.10.2018

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Co můžete od života v Česku očekávat? Jací jsou Češi? Budete skutečně vystupovat z davu? Čtěte dál a dostanete odpovědi na vaše otázky!

Samota

Máte obavy, že budete v Česku úplně osamocení? Žádný strach. Žije zde více než 226 000 cizinců s trvalým pobytem, takže určitě nebudete jediní, kteří touží navázat nové známosti a zapadnout mezi místní.

Čeština jako noční můra

Čeština je skutečně velmi komplexní jazyk a může se zdát nemožné, naučit se jej. Pravdou ale je, že základy zvládne opravdu každý a domluvit se v každodenních situacích tak brzo nebude problém. Navíc většina Čechů považuje za vyloženě roztomilé a pozitivní, když se někdo snaží naučit jejich jazyk.

Divné pohledy

Češi stále vnímají cizince trochu jako malé atrakce., ale nemyslí to nijak zle. Tak to berte s humorem a užívejte si jejich (i když nevyžádané) pozornosti. Dřív, nebo později vás začnou brát jako běžnou součást svého života.

Sbohem studiu

To skutečně nebude třeba. České univerzity nabízí řadu programů v angličtině, čili můžete snadno začít tam, kde jste přestali. Navíc je to šance potkat nové lidi a pochytit základy češtiny.

Bez češtiny neseženu práci

V Česku má své pobočky řada mezinárodních firem, mezi nimi například GE Capital Bank, IKEA, Microsoft, Siemens a další. V jedné z nich váš určitě rádi zaměstnají. Buďte si jisti, že velmi ocení vaši znalost cizího jazyka.

Papírování

Někdy to může být trochu oříšek. Čeští úředníci v angličtině bohužel příliš nevynikají. Zkuste proto vzít s sebou česky mluvícího kamaráda nebo překladatele. Samotné papírování pak už většinou nepředstavuje velký problém.

Kontaktujte nás

Řešíte podobný problém a potřebujete poradit? Ozvěte se nám.

kontakt