Sezónní zaměstnávání cizinců v ČR

13.10.2018

Contact us

Write us

We will contact you

Velká spousta zaměstnavatelů řeší téměř nešiřitelný problém se zaměstnaností sezónních pracovníků, kteří by naplnili jejich kapacity v období, ve kterém se potřebují zaměřit na zisk. sezonní zaměstnáváníJedná se především o sezónní prodejce v různých stáncích třeba na koupalištích, práce v zemědělství spojené se sázením květin či sklízením ovoce a zeleniny a rovněž také o pracovníky ve stavebnictví, kterých je taktéž méně a méně. Jak tedy řešit nenaplněné kapacity v jediném možném období v roce, kdy můžete jakožto podnikatel dosáhnout svého maximálního zisku z podnikání? Odpověď zní, pořídit si na sezónní práci třeba pracovníků z Ukrajiny. Sezónní zaměstnávání cizinců s sebou totiž bezesporu nese spoustu pozitivních výhod.

Je stále méně studentů, kteří v létě prahnou po výdělku

Ač se to někomu může zdát neuvěřitelné, je tomu opravdu tak. Lidí, kteří se v průběhu letních prázdnin mohou podílet na něčím podnikatelském záměru a vydělat si tak třeba i pár tisíc korun k dobru, je stále méně. Není to tím, že by bylo málo studentů, kteří nepotřebují peníze, ale je to především tím, že existuje celá řada povolání, takzvaných home office, které nenutí studenty za brigádou dojíždět a de facto ani u ní vykonávat jakoukoliv fyzickou námahu. Stačí mít totiž pouze připojení k internetu a vydělávání může začít. Tento důvod je také jedním z těch, proč sezónní zaměstnavatelé marně v těchto řadách shánějí schopné pracovníky. Zaměstnávání Ukrajinců je tak jediným východiskem, jak v létě neprodělat na sadbě květin, prodeji zmrzliny nebo třeba sklizni rajčat či chmelu.

Nábor i následná povolení vyřídí agentura

Rozhodně se nebojte toho, že byste byli nuceni jakožto zaměstnavatelé ke zdlouhavému shánění pracovníků ze třetích zemí na vlastní pěst. Vše pro vás totiž zařídí agentura IRS Czech, která vám buď pracovníka z Ukrajiny sama vybere či na vaši žádost obstará vyřízení administrativy s vámi vybraným zahraničním pracovníkem. sběr jahod - brigádaVyřídí mu tak třeba pracovní povolení, krátkodobé vízum, či pokud si bude cizinec přát pobývat na našem území déle, zřídí mu i dlouhodobé vízum a to vše za zlomek času a také nervů. Pro vás jakožto zaměstnavatele je totiž nejdůležitější, aby měl cizinec možnost legálně pracovat a pobývat na našem území a vykonávat tak pro vás výdělečnou činnost, za kterou bude po právu ohodnocen ve formě mzdy. Často se totiž zaměstnavatelé setkávají s takzvanými černými překupníky, kteří do ČR dodávají zaměstnance z Ukrajiny pouze na dobré slovo. Ti posléze na černo pracují na základě polských víz, což je ovšem v naší legislativě naprosto nepřípustné a zakázané. Pokud se tedy nechcete dostat do křížku se zákonem, jistě využijte legální způsob zaměstnávání cizinců.

Máte zájem o sezónní pracovníky?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.