Projekt Ukrajina v zubařství

24.07.2019

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Čekací doba několik měsíců, dlouhé dojíždění do jiných měst či místo klasické zubní ordinace návštěva pohotovosti. Toto vše má na svědomí nedostatek kvalitních zubních lékařů v České republice.

Stávající zubaři mají plno a pacienty nepřijímají, noví zubaři ale nepřibývají. Najít tak nějakého zubního lékaře není jednoduché. Ačkoli se tato situace může zdát těžce řešitelná, východiskem by mohl být projekt Ukrajina

Řešením je režim Ukrajina

Projekt Ukrajina se orientuje na zaměstnávání kvalifikovaných pracovníků z Ukrajiny. Je určen pro zaměstnavatele, kteří pracují na území České republiky v oblasti výroby, služeb, nebo ve veřejném sektoru.

O zařazení do projektu Ukrajina může požádat každý zaměstnavatel, který podniká alespoň dva roky a je plátcem daní a zdravotního i sociálního pojištění. Projekt může pomoci podnikatelům řešit nedostatek zaměstnanců na daných pracovních pozicích.

zubaři v projektu ukrajina

Firmy, kterým se nedaří obsadit všechna pracovní místa, často využívají možnosti získat schopné pracovníky z jiných států, například z Ukrajiny. Ti zde jsou ale často převáženi a zaměstnáváni nelegálně. Tomu chce projekt Ukrajina předejít. 

Režim Ukrajina byl vytvořen z důvodu časových úspor. Jeho úkolem je urychlit proces přijímání žádostí a vyřizování veškerých potřebných záležitostí s nimi spojených. Jelikož celý proces často může trvat velice dlouho, je žádoucí jej pokud možno urychlit, jelikož zaměstnavatelé potřebují získat pracovníky nejlépe ihned.

Projekt Ukrajina v zubním lékařství

Ministerstvo zahraničí přijímá žádosti o zařazení do tohoto projektu v oblasti zdravotnictví. Do projektu zařazuje pracovníky na pozici zubní lékaři bez specializace dle klasifikace CZ - ISCO.

Žádost společnosti, která poskytuje zdravotní služby spojené se zubním lékařstvím a uchází se o zařazení do projektu, bude vyhodnocena právě Ministerstvem zdravotnictví. Konkrétní pracovník, který se uchází o zaměstnání v tomto oboru, je poté sám osloven ZÚ v Kyjevě. 

zubaři z ukrajiny

Na pracovní místo v zubním lékařství musí být obsazen někdo, kdo má pro vykonávání této práce odpovídající kvalifikaci. Pokud chce zaměstnavatel získat kvalifikované pracovníky z Ukrajiny, musí se obrátit na pracovní agenturu např. IRS Czech, která se zaměřuje na získávání takové pracovní síly.

Režim Ukrajina podnikatelům pomáhá vybírat vhodné adepty a pomocí těchto pracovních agentur jim pak sjednává potřebné dokumenty. Pracovní agentury se již o vše postarají a dodají veškerá nutná povolení, která zaměstnanec potřebuje.

Mezi ně patří zaměstnanecká karta, pracovní povolení pro cizince, a také modrá karta. Díky modré kartě zdravotník prokáže svou kvalifikovanost. Je to důkaz o tom, že má skutečně vystudovanou školu a je způsobilý pro práci v daném oboru, zde konkrétně v oboru zubního lékařství.

Tímto způsobem je možné vyřešit momentální situaci v oblasti zubního lékařství a postarat se o problém s nedostatkem kvalitních zubařů. 

Máte zájem o pracovníky z Ukrajiny?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.